SimCity niezwykłość rozrywki

19 maja 2017 - Bez kategorii

Wszyscy, którzy są fanami różnego typu gier komputerowych z całą pewnością porządnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta kultowa już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być programem służącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą kultową i cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to uciążliwe, w następstwie tego, iż gra ta w szeregu przypadków honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej kultowej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra ta przenigdy tak w gruncie rzeczy nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta tak w samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry czy kolor włosów). Ważne jest w związku z tym to, aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na spożywanie pojedynczych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednakże naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry zupełnie nowych Simów, znów przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest ona bo tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę niesłychanie atrakcyjną i wciągającą. Wszystkie konstruowane przez graczy postacie są w następstwie tego trójwymiarowymi przedmiotami – sprawdź też SimCity BuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak obszernej popularności. „The Sims” jest w następstwie tego pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny powodzenie na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *