The Sims – zjawisko rozrywki

12 października 2017 - zdrowie

Wszyscy,którzy są entuzjastamiróżnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnościądobrze wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta legendarnajuż gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być programemsprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą kultową oraz cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeślimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to uciążliwe,wobec tego, iż gra ta wielokrotnie honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejsłynnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra taprzenigdy tak w zasadzie nie miała jasno i precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wielezadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta takde facto może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(osobiście możemy nadawać im imiona,wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Istotnejest w takim razie to,by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i nawypoczynek czy na spożywaniepojedynczych posiłków.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednak naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do grykompletnieinnowacyjnych Simów, powtórnie przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onaalbowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręniezmiernieinteresującą oraz wciągającą. Wszystkietworzone przez graczy postacie są wnastępstwie tego trójwymiarowymiobiektami – przetestuj również SimCityBuildItCheats.

Szablon niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria uprzednio nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest w takim razie pierwszączęścią serii, jaka odniosła spektakularnypowodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

› tags: simcity /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *