Wyprawa na wschód od Polski – Ukraina

10 lipca 2017 - Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie jedynie do pracy, jednak także w celach turystycznych. Dzisiaj coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił finalnie do łask. Ten czarujący region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są także Wycieczki na Ukrainę z Rzeszowa. Ewidentnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie i uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże normalność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej stronie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, dobrą kuchnią i wybitnie, lecz to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków z przyjemnością wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w związku z tym na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niesłychanie długo, nieraz nawet kilkanaście godzin. Wynika to z ogromnego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są niesłychanie pokrewne, wystarczy ich tylko słusznie używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, doskonała kuchni i dużo inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: www.wycieczkilwow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *